Yorum Yazmadan Önce KARTAL YORUM Kurallarını Okumanızı Tavsiye Ederiz.

HASHTAGS

Dikkat ediyorum bazı kesimler dorukhanın 6 numara olduğunu oyun falan kuramadığını iddia etmeye başladı son zamanlarda... Arkadaşlar dorukhan henüz 22 yaşında gelişimi hızla devam eden bir futbolcu öncelikle bunu bilmemiz lazım... İkinci olarak dorukhan aşağı yukarı 10 maçtır buna milli maçlar dahil şenol hoca tarafından burağın hemen arkasında kullanılıyor. Yani aslında hiç alışık olmadığı bir mevkii olan 10 numara pozisyonunda... Hemde 10 numara gibi değil farklı artık 8,5 mu desem 10,5 mu desem öyle bir pozisyonda oynatılıyor... Ki dikkat ederseniz sırf bu sebepten sık sık golle burun buna kalıyor gol atıyor ve gol pası veriyor... bknz; Fransa maçında ki asist ile İzlanda maçında ki gol... Ha dorukhan şuan için oynadığı bölgenin tam olarak hakkını veriyor mu ? Hayır ama zaten (Daha fazla gör) son 8-10 maçtır ilk defa oynadığı bölge olması sebebiyle bu yadırganmaması gereken birşey... Dorukhan 28-30 yaşında bir futbolcu olmuş olsa Şenol Hocaya niye dorukhanı orada oynatıyorsun diye kızabilirdim... Çünkü hiç alışık olmadığı bu saatten sonra da alışmasının zor olduğu bir bölge... Ama Dorukhan henüz 22 yaşında hadi 23 oldu diyelim.. Farketmez hala gelişim kaydetmesi gereken hatta oyun içi alışkanlıklarını kolaylıkla değiştirebileceği bir yaşta. Ve beşiktaşta ki maç maç yükselen performansına bakılırsa da çalışkan hırslı istekli ve kolay gelişebilen bir özelliğe sahip ... Yani dorukhan yarım yada bir sezonluk bir süreçte Abdullah Hoca ve Şenol Hoca ortaklaşa çalışması ile birlikte ülkemizin ve beşiktaşımızın bence en büyük açıklarından olan koşan basan arkadaşlarını oynatan asist ve gol sayısı ile takıma yüksek katkı veren 10 numara açığını pek ala kapatabilecek bir futbolcuya evrilebilir... Ki Şenol hoca her nekadar takıntıları ve hataları ile eleştirsekte bu konu da Abdullah Hoca ile birlikte en iyi hocadır.... O yüzden şu çocuğu eleştirmekten yada sürekli yerine transfer istemekten vazgeçsek mi diyorum acaba ? Sonuçta elimizde ki değeri daha değerli kılarak kazanmak yerine niye hemen ıskartaya çıkaralım ?
Lütfen bu gönderiyi beğenmek veya yorum yapmak için üye olun ya da giriş yapın.
Eduega
Yorumu gizle. Yorumu göster
Eduega gerçekçi olmak lazım. biz oyuncuların geliştirmesi gerekn kısımları söylüyoruz yaş önemli bir faktör evet ama dorukhanın ön libero ve sağ bek asıl mevkileri olduğunu bilmiyor değiliz. futbol artık eskisi gibi değil. büyük takımların orta sahasındaki her eleman oyun kurmak zorunda.. mecbur. kazanmak istiyorsa mecbur. büyük düşünmek şart. aksine yerinde sayarsın. dorykhanın tabelaya olan katkısınıda göz ardı asla etmiyorum ama açıp Beşiktaş maçlarını izleyebilirsin. Beşiktaşın ne kadar çok oyun kurmakda zorlandığını ve aynı zamanda savunmada ne kadar zafiyet yaşayıp orta sahasının kolay geçildiğini görebilirsin.
Canki
Yorumu gizle. Yorumu göster
Canki Dorukhan oyun kuramıyor evet, pas ve oyun görüşü açısından kendini çok geliştirmesi lazım. Bunun yaştan çok oyuncu karakteri ve yetenekleri ile ilgisi var.
Ali Berber ( Muhalef@ )
Yorumu gizle. Yorumu göster
Ali Berber ( [email protected] ) Kısmen katılıyorum ki o da şudur, oynadığı bölge ile ilgili kuram doğru ama yaklaşım yanlış. Şenol Hocanın Dorukhana verdiği görev prensi Burak'ın yaşı itibariyle basamayacağı yerlere 90 dakika boyunca ciğersiz gibi koşmasından net anlaşılıyor. Dorukhana verilen görev bu aslında. Burak'ın basamadığı yerlere basıp önde top kapmak yani forvet presi orta saha destekli yapıyor. Dorukhan gelişime gerçekten çok açık. Antrenman sonraları 1-1.5 saat şut, 1 saat kadarda iki kale önünde Oğuzhanla uzun pas çalışması yapıyorlardı bir ara gördüğüm. Dorukhan bana biraz da Veli Kavlak'ı anımsatıyor. Koşu mesafeleri, asla pes etmeyen oyun stili, çalım yese de rakibi bırakmayışı, uzaktan golleri, feda dönemi Veli gibi ama biraz daha genci.
Kumpas1903
Cevabı gizle. Cevabı göster
Kumpas1903 Aslında ben biraz daha teknik tabirle anlatmaya çalışmıştım ama teşhisin çok doğru. Veli konusunda da haklısın karakteristik özellikleri bakımından bende benzetiyorum ama oyun görüşü alan hakimiyeti ve top tekniği şuan bile Veli’den 2-3 gömlek üstün bana kaşırsa. Ve eğer beni yanıltmaz aynı şekilde çalışarak gelişimini sürdürürse 2 yol sonra çok farklı ve çok daha iyi bir futbolcu olacaktır.

YAZARLAR

SİYAH BEYAZLI ÇOCUKLAR

Birçok abimizin yetişmiş çocukları, benim gibi orta yaşta olan kardeşlerimizin okula yeni başlamış çocukları var, bazı kardeşlerimizin de kendisi hala çocuk.Ben uslu, saygılı, başarılı...

Sponsorlar

Evet Hayır