SİYAH BEYAZLI ÇOCUKLAR

1
5519

Birçok abimizin yetişmiş çocukları, benim gibi orta yaşta olan kardeşlerimizin okula yeni başlamış çocukları var, bazı kardeşlerimizin de kendisi hala çocuk.Ben uslu, saygılı, başarılı ama yaramaz, bazende aykırı bir çocuktum. 5,5 yaşında köyün ahşaptan olan okulunun 1. Sınıfına ayakkabımı çıkartıp girmiştim. Yeri geldi top oynarken okulun camlarını indirmiş, yeri geldi dersten kaçmış, yeri geldi okullar arası maçlarda bütün sınıfları zorla maça götürmeye önayak olmuştum. Yatılı okulda okuldan kaçıp meyve ağaçlarına dadanmış, derelerde yüzmüş, gereksiz birçok derste kopya çekmiştim. Ama işimi hep iyi yapmıştım. Bana destek olan bir ailem, hep iyi denilebilecek öğretmenlerim ve okulum olmuştu. Kısa keseyim neticede zor hayat şartlarında iyi aile, iyi hoca ve çalışma ile bir yerlere geldik.

Bizim SİYAH BEYAZLI ÇOCUKLAR da iki yıldır Türkiye liginin tozunu attılar. Bu yıl Avrupa’da hiçbir takımın yapamadığını yapıp(ülkesinde şampiyon olup grupları birinci bitiren tek takım Beşiktaş’tır. Finansal fair play illetini saymıyorum bile) şampiyonlar liginde daha beşinci maçta gruptan lider olarak çıkmayı başardılar. Yani altı yıllık okulu beşinci yılda bitirdiler. Şampiyonlar liginin yolunun geçtiği Türkiye liginde ise derslerini astılar. Lig liderinin altı puan gerisindeyiz ve cumartesi günü lig liderini konuk edeceğiz. Ligdeki bu vurdumduymazlığın bir çok sebebi var. Bunları ilerleyen zamanlarda paylaşacağım ancak şimdilik birinci nedenle başlayayım. Geçen yıl şampiyonlar liginde son maçta Kiev’de yaşanan hüsran hala hafızalarımızda. Bu yıl grupta ilk üç maçını kazanmış, dördüncüyü berabere bitirmiş takım beşinci maçta kaybetse son maçta gruptan elenmeyle karşı karşıya kalacak. Bu ne kadar ağır bir yük anca yaşayan bilir. Böyle bir maçtan alnının akıyla çıkan siyah beyazlı çocuklar üç gün sonra Anadolu’nun uzak bir şehrine maça gidiyorlar. Gerek fiziksel gerekse mental olarak ne kadar hazır olunabilir bilemiyorum. Akhisar maçı ile Malatya maçını bir tutmuyorum zira Akhisar maçında çocuklar ellerinden geleni yaptılar.

Bizim siyah beyazlı çocukların bazı dersleri kırmaya hiç mi hakları yok!. Hiç mi okuldan kaçıp gezmeye, sinemaya gitmesinler. Hiç mi haylazlık yapmasınlar. Ben sene sonu gelecek karneye bakarım arkadaş. İyi bir ailesi(Beşiktaş kulübü, yönetimi ve taraftarı), güneş gibi sönmeyen bir hocası olan, taşıdığı sorumluluğun bilincinde olan ve bunu bizlere iki yıldır gösteren siyah beyazlı çocukların sene sonu beş yıldızlı karneyi alacaklarından hiç şüphem yok.

Şimdi siyah beyazlı çocukların tüm haylazlıklarını bir kenara bırakıp, onlara sadece ve sadece destek olmaya, güçlerine güç katma, formalarında ter olma vaktidir. Bizlere iki yıldır büyük mutluluklar yaşatan Siyah beyazlı çocuklar bunu hakediyorlar. 02 Aralık Cumartesi günü Vodafone Park’ta buluşmak dileğiyle