COME TO ŞAMPİYON

1
973

2017-2018 sezonunun Beşiktaş’ımız için hayırlı uğurlu olmasını, sezonu yine şampiyonluk şarkıları ile kapatmayı diliyorum.

Bir yıl önceki süper kupa maçını penaltılar ile kapatmıştık, bu yıl da yine bir penaltı ile kupaya veda ettik. Moral motivasyon dışında bir önemi yok. Takım beklenen futbolu oynayamadı, bireysel performanslar düşüktü vs. birçok eleştirilecek nokta olsa da endişeye mahal yok.

Maç özelinde en dikkat çeken husus berbat, rezil bir saha, pas yapmanın top çevirmenin imkanı yok. Önemli bir sakatlık yaşanmaması en büyük kazanç. Samsun, Mersin, Antalya yine Samsun her ne hikmetse bütün açılış maçları Beşiktaş’ a denk geliyor.

Maçın ilk yarısında Tolgay’ın ters topları, Q7 nin driplingleri ve bir iki uzun top dışında hiçbir etkinliğimiz yoktu ama Cenk, Q7 ve Babel ile üç net gol pozisyonu yakaladık. Rakibe verdiğimiz tek pozisyonda golü yedik. Maç öncesi Konya nın tehlike yaratacak iki noktasının fofana nın driplingleri ve traore nin şutları olduğunu belirtmiştim. Traore yine bize gol attı. Yenilen golde Adriano rakibin yalancı koşusunda solbeki boşalttı, Fabri erken öne çıktı ve golü yedik. Cenk yarattığı müthiş pozisyonda daha net bir gol vuruşu yapabilirdi. Artık sakin kalacak tecrübeye ulaşmış olmalı. İkinci yarı topa ve oyuna hakim olsak ta etkili hücum varyasyonları gerçekleştiremedik. Caner’in sağlıklı döndüğünü görmek mutlu etti. Negredo’ nun yer tutuşları en göze batan yanı idi. Yakaladığı pozisyonda top gerisine gelmesine rağmen çok güzel bir kafa vuruşu yaptı ama açısı dardı. Aboubakar daha çok gezen bir forvet idi, Negredo ise daha çok gol alanlarında bulunacak bir golcü. Bu gözle izleyip göreceğiz.

Pazar günü başlayacak lig için en sıkıntılı bölgemiz Atiba’nın bulunduğu pozisyon. Stoper gelinceye kadar Toşiç ve Mitroviç ile idare edeceğiz. Ancak önlibero bölgesine yeni bir oyuncu alınmaz ise sezonun sonu gelmez gibi görünüyor. Gönül dönünceye kadar sağbek pozisyonunda da sıkıntı yaşayacağız. Gönül inşallah kısa zamanda iyi şekilde döner. Yoksa transfer şart. Özlenen ve bildiğimiz Atiba’nın bir an önce sahalara dönmesi en büyük dileğimiz. Takımın üzerinde büyük bir yorgunluk olduğu çok net olarak görüldü.

Pazar akşamı Vodafone Park’ ta şampiyonun ayak sesleri duyulacak.
Come to ŞAMPİYON