ÜÇ BÜYÜK DEĞİL TEK BÜYÜK

0
1220

Geçen sene şampiyonluğa yürürken ne demiştik “O SENE BU SENE BUNDAN SONRA HER SENE” ve öylede olmaya devam ediyor.

Beşiktaş kulübü 5 sene önce temeli Samet AYBABA ile atılan genç ve tecrübeli oyuncuların az olduğu bir kadro ile “FEDA” diyerek yola çıkmıştı. Belki o zamanlar rakiplerimiz tarafından dalga konusu olmuştuk t-shirt satarak kulüp mü ayağa kaldırılır diye, mesele satılan ürünle kulübü ayağa kaldırmak değildi, mesele güvensizliğin olumsuzluğun fazlasıyla oluştuğu taraftar ve camiayı ayağa kaldırmaktı.Bu feda dönemi ile o zaman ki yeni yönetim çok başarılı oldu. Tüm taraftarlar ve camia bir biriyle kenetlendi ve yavaş yavaş başarı gelmeye başladı. Geçen sezon statsız hep deplasmanda oynayarak Türk futbol tarihinde bir ilki başararak şampiyon olduk.Bu sezonun başında da takımda as oynayan 5 oyuncu takımdan ayrıldı. Herkes aynı başarının tekrarlanamayacağını bu sezon şampiyonluğun çok zor olduğunu düşünüyordu fakat hiçte öyle olmadı gelen yeni transferler takıma gidenlerden çok fayda sağladı. Belki geçen sene ki kadar ofansif bir oyun oynamadık ama 2 kulvarda uzun süre gittiğimiz için bazen ofans da takım ileri gitmek yerine skoru korumayı tercih etti ve geçen seneki gibi golcü bir kimlikte görünmedik.

Ligin bitimine bir hafta kala geçen seneki gibi şampiyonluğumuzu ilan ettik ve rakiplerimizin 13 puan önünde son haftaya girdik.Kulübümüz iyi yönetilmesi ile iyi hocası ve oyuncu topluluğu ile bundan sonraki senelerde de lig serüveni genelinde direksiyonu hep elinde tutacağa benziyor.

Biz önde rakiplerimiz arkadan bizi takip edecek gibi yıllar geçtikçe ve bariz kulüp içi hatalar yapılmadıkça ki yapılmayacağa da benziyor, Fikret ORMAN sayesinde Türkiye liginde 3 büyük değil tek büyük olma yolunda hızla ilerliyoruz.Bu takıma ve bu takımın büyük taraftarına her şey yakışır

SAYGILARIMLA…

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ