Bir Derdim Var Bin Dermana Değişmem Asla

4
1338

Bir adam Beşiktaşlı ise vardır bir bildiği. Bolca düşünür, düşünmek zorunda da kalır aslında kaçan şampiyonluklar nedeni ile. Elimizden alınan başarılar düşündürtür insanı. Düşünmek için sebebi olan nihayetinde görür birçok gerçeği. Doğruyu yanlıştan ayıran özellikler belirmeye başlar, hataları daha az yapar olur.
Tüm bu değişiklikler de zamanla bizleri o hep başımızın üstünde taşıdığımız Beşiktaşlı Duruşuna yaklaştırır. Ona ulaşmak olur gayemiz, hep bir adım yaklaşmak.

Bazen de farkında olmadan o kadar ileri gideriz ki bu konuda. Sanırsınız Beşiktaş düşmanı olmuşuz. Gözümüz hep kendi hatalarımızda olur da güzelliklerimizi kalbimizde taşır, sözcüklerimiz ise hatalarımızla ilgili olur.
Bazen durup düşünmek lazım, rakiplerimiz bol bol bizim hatalarımıza odaklanırken biz de kendimize yüklendiğimizde orta yerde durup bakanlar “Ulan bu Beşiktaş’ta fazla ileri gidiyor.” diye düşünmeye başlarlar. İşte zurnanın zırt dediği yerdir burası. Bir hadisi hatırlatmak isterim; Efendimiz (sav) “ Seven sevdiğine sevdiğini söylesin.” der. Şimdi sadece sevdiğimizi söylemenin vaktidir. Birlik olma, dirlik olma günüdür.
Hatası ile sevabı ile bizimdir Beşiktaş. Şimdi sevabına bakma zamanı, hataları sezon sonunda elbet konuşuruz. Bir hatırlayın bu sezonu baştan bugüne. Var mı daha fazla hak eden? Bir de açın gazeteleri, televizyonları sanırsınız bize şampiyonluk vermek için yarışıyorlar da hakemler, federasyon o yüzden herkesten daha yakınız şampiyonluğa.

Beşiktaşlı duruşunda elbette tevazu vardır, elbette yukarıdan bakmayız kimseye ama hakkını korumak da bu duruşun parçasıdır. Dik durmak da vardır
bunun içinde. Kol kola yürümek yok mudur bu duruşta? Algı oyunlarını onların başlarına geçirmekte bizim görevimizdir.
Derdimiz Beşiktaştır.

Bir Derdim Var Bin Dermana Değişmem Asla

4 YORUMLAR

 1. Çok güzel bir yazı olmuş sevgili Cem Doğanay…
  Yazınızı Cemovic’in önerisiyle okudum…
  “Beşiktaş’lılık Duruşu” konusunda “kantarın topuzunun kaçırılmaya” başlandığı şu günlerde taraftara,
  Son derece sakin bir dille,
  çok güzel ve çok doğru uyarılarda bulunmuşsunuz…
  Beğendim…
  Kutlarım…