Tolga Zengin’mi, Beşiktaş’mı?

0
1791

Tolga Zengin’mi, Beşiktaş’mı?

Hemen söyleyeyim Beşiktaş Cordoba’dan beri kaleci görmedi. Bir sürü denedik, hep sabrettik, olmadı, tutturamadık.
Olmadı kardeşim, Tolga olmadı. Adam dedik, delikanlı dedik. Olmadı.
Bu düzgün adam lafı kıymetlidir, sporcunun karakterli olması çok iyidir. Ama bazen de bu karakterli insan gerektiğinde fedakarlık yapmasını da bilmelidir. Bırak 3-5 maçta Fabri geçsin kaleye, bir de o denesin. Başarılı olamazsa geçersin yine takımının kalesine. Yok eğer başarılı olursa en büyük destekçisi olmalısın. Nihayetinde kaptanısın bu takımın.
Tataftarda görür, kim kaleye geçmeli. Sen daha başarılı isen; döndüğünde alkışlar seni, yok Fabri başarılı olur ve sen en büyük destekçisi olduğunu gösterirsen fedakarlığın ve desteğin için yine alkışlar seni.
Çıkıp dersin ki; “Ben Beşiktaş’ımın başarısı için varım, bu başarı için yedek kalmam gerekirse bu da benim için şereftir.” Bak o zaman gör sen bu taraftarı senin için neler yapar.
Bu taraftar gözünün içine bakar, “bir derdi var mı?” diye. Korur tüm kötü gözlerden ve sözlerden sırf sen üzülme diye.
Seviyoruz kardeşim seni, sen de bizi sev. Hepimiz en çok Beşiktaş’ı seviyoruz ama gel üzme bizi.
Şereftir bu takımın herhangi bir yerinde, herhangi bir şey olmak. Bayrak direği de olunur o stadın içinde, köşe çizgisi de. Takımda yedek olmak şerefi gelse üzerimize sonsuz mutluluk getirir bize. Gel kardeşim sen de katıl bize. Eleleyiz hep birlikte, gönül gönüle.
Bırak kim ne demiş, sen üzme o güzel gönlünü. Hizmetlerin var bu takıma, devam etsin gerekirse kulübede.
Son sözlerim taraftarlarımıza; Tolga’yı beğenirsinşz ya da beğenmezsiniz. Ama bizim formamızı giyen bir sporcuya hakaret etmek anlaşılır bir şey değil. Yapmayın, yazık etmeyin bu şerefli armaya. O armanın üstünde olduğu sporcuya edilen tüm kötü sözler armayı da üzer.
Bu yapılan hatalar kulübümüzün marka değerine ciddi zararlar veriyor. Bunu ana 2 başlıkta inceleyebiliriz:
1. Sponsorluklar: Siz sponsor olmak istediğiniz bir kulübün tribünlerinden kendi sporcusunu protesto etmesini görmek ister miydiniz? Buna cevabınız “Hayır” ise ortada dolaşan protesto sözlerine kulak asmayın ve olur da birileri bu protestoya başlar ise sizler engel olun.
2. Transfer: Siz bie kulüpten transfer teklifi alsanız ve bu kulübün taraftarlarının tribünlerden o kulübün başka bir oyuncusunu protesto ettiği i duysanız bir kez daha düşünür müsünüz? Bu kez cevabınız “Evet” ise ortada dolaşan protesto sözlerine kulak asmayın ve olur da birileri bu protestoya başlar ise sizler engel olun.

Beşiktaş’ımıza zarar vermeyelim.

Tüm sözlerimden sonra, hem Tolga’ya hem de taraftara soruyorum “Tolga Zengin’mi, Beşiktaş mı?”