amillitakım

Hafta sonu Hollanda maçı başlamadan önce umutsuzca televizyonun başına kuruldum. Grupta iddasını tamamen bitirmese de bütün kredisini tüketmiş olan milli takımımız Amsterdam arena da çok zorlu bi maça çıkacaktı.

Maç başladığında Amsterdam arenada alışık olmadığım bir sakinlik söz konusuydu. Milli takımda Beşiktaş’ın Avrupa maçlarında oynadığı gibi diri bir halde maça başladı. Özellikle orta alan ve defans uyumu mükemmele yakın bir futbol sergiliyordu. Tek sıkıntı Burak gibi görünüyordu. Caner’in olağan üstü performansı maç boyunca devam etti. Gökhan Gönül de Gökhan Töre ile birlikte o kanatta uyumlu bir futbol sergileyince oyunu kenarda oynamak için fazlasıyla bir avantaja sahip olduğumuzu gözlemledim. Volkan şeni açıkçası yine beğenmedim. Caner’in ilk yaptığı olağan üstü asist gol olmayınca Burağa kızgınlığım biraz daha arttı. Daha sonra Gökhan törenin yaptığı orta sonrasında başlayan atağımız Burağın güzel golüyle sonuçlanınca hiç beklemediğimiz bir tablo ortaya çıktı Milli takım 1-0 öne geçti. Sneijder tek etkiliği silahı gibi görünüyordu sahada Hollanda milli takımının. Bütün bunlara karşın Hollanda milli takımının adı var fakat Hollandayı da hiç beğenmedim açık ve net. İlk yarı ve ikinci yarının genelinde Milli takım iyi futbol sergiledi ama ne yazık ki galibiyeti perçinleyecek o golü bulamadı.90. Dakika da verilen 6 dakika uzatma çok fazla gibi gökrünüyordu gol yemek için gayet yeterli bir süre. Sneijder uzaktan vurdu ve gol oldu zaten yersek böyle bir gol yerdik. Açıkçası epey üzüldüm son dakikada yenilmemize.

Herşeye rağmen planlama düzgün olursa bu turnuvaya değil ama önümüzdeki eleme gruplarını geçebileceğimizi düşünüyorum. Özellikle sorunlu futbolcuları milli takıma almamak yapılacak en doğr