bjk_feyenord

Güne nasıl akşam olacak diyerek başlamıştım. İlk maçı deplasmanda 2-1 kazanan Beşiktaş rövanşta içinde benimde bulunacağım stat da Feyenordu ağırlayacaktı. Stat Olimpiyat stadı nam-ı diğer adı ile Zulümpiyat stadı.

Akşam olana kadar maçı kafamda adeta oynadım. Bazen maç başlıyor 2 tane peşpeşe gol yiyioruz ve tur ellerimizin arasından kayarak gidiyordu. Bazı zamanlarda maç 0-0 gidiyor her an gol yeme tehlikesini yaşayacağımızı düşünüyor olmamdan gerek sürekli turu kaybedecek endişesi yaşamaya devam ettiğimi düşünüyordum. Volkan’la beraber maç izleyeceğimden dolayı olsa gerek tedirgindim. Çünkü kendisiyle ne zaman maç izlesek yeniliyorduk. En son yenildiğimiz maçı hiç unutamıyorum. Volkanların dükkanında kazandığımız basket maçı sonrası ligde oynayacağımız Gençlerbirliği maçı için kurulduk ekran karşısına. Takım şiir gibi top oynuyor ve devreyi 2-0 önde kapatıyordu. Devre arasında o kadar keyifliydik ki takımdan gurur duyuyorduk. ikinci yarı başladığında ibre tersine dönmüş Gençlerbirliği sayısız goller kaçırıyordu. İlk gölünü bulan Gençlerbirliği sonrasında dahada hırslanıp kalemizi abluka altına almayı sürdürüyordu. Volkan’la biz göz göze gelmekten kaçınıyorduk.Ve olan olmuş Gençlerbirliği 2. golü bulmuştu ardından 3 ve 4. Şoktaydık. Mekanda Fenerlisi Cimbomlusu herkes vardı ve rezil olmuştuk. Gece resmen uykusuz geçecek bir gece olacağını yüzümüze haykırıyordu adeta. İşte en son maç Feyenord maçı öncesi beni kuşkulandırıyordu. İnanılmazlar imkansızlar Volkan’la maç seyrettiğimizde oluyordu.

Akşam çıkışta Samet’le Aksaray metrosunda buluştuk. Gerginlik gittikçe artmaya başlamıştı üzerimde. Derken Volkan aradı sanki maçı kaybetmiştim o anda. nerdesin dedi geliyorum dedim aynı anda buluşabilmek için istisnasız plan yapıyorduk kafamızda. Metro’ya bindik Samet’le muhabbet ederken birden bire Samet’in panik atağı Metroda kendini gösteriyordu. Ya Metro arıza yaparsa naparız dedi. Metronun arıza yapması olağan bir durum değil Samet dedim çok zor belki yapar ama biz görmeyiz emin ol diye söylerken Metronun ışıkları söndü. Evet Samet’in içinde yaşadığı Dünya’ya artık bende dahil olmuştum. İşin acı tarafı kalabalık her dakika dahada artıyor Zulümpiyat yolu çilesini kafamda kestiremiyordum. Arıza yapan Metrodan indik. İstasyon yetkilileri arıza sebebiyle seferler gecikmeli olarak sürdürülecektir diye anons geçti. Uzun bekleyiş sonrası nihayet arızası bulunmayan metro aracı geliyor bizde biniyorduk. Aman dedim Samet sakın birşey söyleme. Samet’te gülüyordu benim bu tedirgin tepkime. Otogar’a ulaştık Volkanla buluştuk. Maçın havasına girebilmemiz için yolu bitirmemiz lazımdı. 10 araç sonrası nihayet binebildik bizi Zulümpiyat stadına dahada yaklaştıracak olan araca.

Stada ulaştığımızda saat 20.30’u gösteriyordu yani maç başlamıştı. İçeri girmek için sıra beklerken Volkan telefonundan maçı açtı içeri girene kadar seyrettik içeri en nihayetinde girdik. Takım tutuk oynuyor Feyenord pas oyunu oynayarak oyunu soğutmaya çalışıyordu. Zaman zaman cılız ataklarla etkili olmaya çalışarak üzerimize gelme eğilimi gösteriyorlardı. Ama pek bir faydası yoktu. Zulümpiyat stadında maç izlemek çok zor olduğundan oyuncaları seçebilmek de bir o kadar zor oluyordu haliyle. Derken Beşiktaş’ın golü geldi. Volkan’la sarmaş dolaş golün sevincini yaşıyorduk. Ama golü kim atmıştı bu stat da bunu bilebilmek o kadar zordu ki. Önümde sürekli koltuğa bastığından görüş açımı engelleyen veled’e sordum. Golü kim attı. Demba Ba attı dedi. İnanılmazdı yeni Pascal golü atmıştı. Daha da bi sevinmiştim. İlk yarı bittiğinde Volkanda bende tedirgindik. Halbuki maç oynanmadan ilk yarı 0-0 biterse turu geçeriz demiştik. İkinci yarı başladığında yine kontrollü ve hakim futbol oynayan Beşiktaş Demba ba ile de bir fırsattan yararlanamadı. Saç baş yolduğum dakikalarda Feyenord’un bizi günlerdir korkutan topu ağlarımıza bıraktığına şahit olmuştuk. Filerin o dalgalanması sanki misineye yakalanmış Balık gibi hissetmemize sebep oldu. Sudan çıkmış Balık gibi olduğumuz dakikalarda Feyenord birde karşı karşıya pozisyon yakaladığında artık turun gittiğine emin olur hale gelmiştik uzatmaya kalacak olmasına rağmen. Golü yiyeceğiz diye beklerken alkışlar arasında Tolga topu kurtartığında derin bir oh çekiyor ve artık gol zamanı diye haykırıyorduk. Gol dakikası dediğimiz dakikalarda soldan çok güzel rakibi ekarte eden oyuncu Demba Ba’ya bir top kesiyordu ki Demba Ba ile tanışmamız tam da o zaman oluyordu. Klas bir vuruşla topu ağlara gönderen Demba Ba secdeye yatarak Tanrıya şükür ediyordu. Volkan Hadi ya dedi Yallah Bismillah Allahu Ekber diyelim dedi. Ben garip gözlerle Volkana baktım ya Mustafa bu adam beni Müslüman yapar sana söyleyim dedi.Birden bütün stat Yallah Bismillah Allahu Ekber tezahuratlarıyla stadı inlettik. Artık tur bizimdi. Demba Ba’dan övgüyle bahsederken siyah inci birden bire araya girerek kaleciyide çalımlayarak topu ağlara gönderiyor Volkan’la üçüncü kere kucaklaşıyorduk. Bu sarılma çok anlamlıydı çünkü Volkan’la bir laneti kırıyorduk.

Kombinemizle ilk maçın resmi maç olmasından kaynaklanan yoğun stres turu getirdikten sonra yerini huzura bıraktı. Tabii ki maç sonrası trafikten dolayı çok zorlandık ama olsun. Yeni kombinemizle ve kırdığımız lanetle ilk galibiyetimiz hayırlı uğurlu olsun.