almeida

Var olan forvetlerimiz içinde ki en iyi futbolcumuz Almeida. Geldiğinde süper kadronun içinde süper bir isim diye yorumlamıştık. Simao Sabrosa’nın yanında sönük gibi geldi bizlere ama bundesligada formda iken almıştık Almeidayı. Geldiği ilk sezon süper kadrodan beklediğimizi bulamadık o nedenle Almeidayıda fazla eleştirememiştik. Sonraki sezonlar Almeida belli bir standardın üzerine zaman zaman çıktı.

Yine de Almeida varsa ben takımın kazanacağını hep düşündüm. Çünkü Almeida’lı Beşiktaş’ta Almeida dışında elle tutulur bir golcü olmadı Niang dışında. Niang da maalesef beklentileri karşılayamadı. Geçen sezon ve ondan önceki sezon Almeida’yı yine benzer bir performansla gördük. Zaman zaman göz kamaştırdı. Zaman zamansa bundan topçu olmaz dediğimiz bir kimliğe büründü Almeida. Her şeye rağmen tarzı, gol attığında verdiği asker selamı, beyefendiliği, bıyığı ile Almeida her zaman Beşiktaş’a yakışan bir futbolcuydu.

Geçen sezon 10 kişi kalmamıza rağmen Bursayı onun golüyle yenmemiz başlı başına Almeida’nın özelliklerinden biri. Yine fener deplasmanında attığı goller, sakatlanana kadar gol krallığında zirvede olması, bir çok güzel anı var geçen yıldan. Almeida bize çok maç kazandırdı. Onun bu emeğini göz ardı edemeyiz. Tabii ki Almeida bir Pascal Nouma, Amokachi olamadı fakat bize gelen çoğu forvetten daha etkiliydi Almeida.

Biliyorum ki Beşiktaş’ta kalmayı çok istiyordu. Verdiği bütün demeçlerde burada kalmak istediğini defalarca da söyledi.

Gitmesini hiç istememiş olmama rağmen Almeida ile yollar ayrıldı. Bugün Galatasaray’la görüşmesi beni yaraladı ne yalan söyleyim. Ama sevdiğim bir futbolcu ve öylede kalacak. Portekizli verdiğin emekler için sonsuz teşekkürler seni unutmayacağım.